Strona Główna Centrum Relacja z posiedzenia Rady Centrum Jana Pawła II w Krakowie
Relacja z posiedzenia Rady Centrum Jana Pawła II w Krakowie PDF Drukuj Email
piątek, 22 czerwca 2018 14:52

"Pomysłodawcą i głównym fundatorem wielkiego dzieła, jakim jest Centrum Jana Pawła II, jest ks. kard. Stanisław Dziwisz, ale jego wykonawcą jest ks. prałat Jan Kabziński. Przed ośmiu laty w tym miejscu, w którym stoimy był śmietnik – zlewnia odpadów dawnej fabryki Solvay, dziś są nowe obiekty i przestrzeń dla ludzi wierzących, którzy chcą oddać cześć Janowi Pawłowi II i przez jego wstawiennictwo wypraszać potrzebne dla siebie łaski" - powiedział dziennikarzom bp Józef Guzdek, przewodniczący Rady Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!".

Dzisiaj na Białych Morzach miało miejsce posiedzenie Rady Centrum i Komisji Nadzorującej. Podczas spotkania wielokrotnie podkreślano że obecny Kustosz Sanktuarium i Prezes Centrum ks. Jan Kabziński działa w sposób niezwykle racjonalny i odpowiedzialny wypełniając cele i zadania papieskiego Centrum, równocześnie troszcząc się o rozwój dzieła i podejmując liczne działania duszpasterskie mające na celu spotkanie z osobą i posługą Jana Pawła II w tajemnicy świętych obcowania.

Bp Józef Guzdek nawiązując do podejmowanych przez ks. Kabzińskiego nowych inwestycji podkreślił, że były one i nadal są prowadzone w sposób niezwykle oszczędny, a "każda złotówka się spociła zanim została wydana".

W uchwale przyjętej na zakończenie spotkania wyrażono wdzięczność kard. Stanisławowi Dziwiszowi za "podjęcie dzieła stworzenia w Krakowie Centrum Jana Pawła II i jego wieloletnią opiekę duchową i wsparcie dla tego dzieła" oraz wdzięczność ofiarodawcom z całego świata i podziękowania dla ks. prałata Jana Kabzińskiego za jego osobisty wkład w powstanie Centrum Jana Pawła II i zaangażowanie jako gospodarza i duszpasterza miejsca.

Zgodnie z decyzją abp. Marka Jędraszewskiego, ks. Jan Kabziński został odwołany z funkcji kustosza Sanktuarium Jana Pawła II, nadal jednak pozostanie prezesem Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!". Nowym rektorem Sanktuarium będzie ks. mgr Mateusz Hosaja.

Ks. prałat Jan Kabziński powiedział dziennikarzom, że od 1 lipca podział obowiązków będzie taki, iż kustosz sanktuarium będzie zajmował się sprawami duszpasterskimi, a prezes Centrum tak jak dotychczas budową obiektów, sprawami gospodarczymi i organizacją ruchu turystycznego wypełniając - jak dotychczas - statut papieskiego Centrum.

 

Uchwała Rady Centrum i Komisji Nadzorującej:

Galeria zdjęć

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!"
ul. Totus Tuus 34
30-610 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 257 53 06
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER